Cena:
96 Kč
pln
Změněno: 05.02.2025 v 14:02 ID: 19351426

TERASOVÁ PALUBOVÁ PRKNA
EXOTICKÝ TEAK 20X120 1,5M
Latinský název: Tectona grandis

VÝSKYT
Teak pochází z Barmy a roste v Indii, Thajsku, Indonésii a na Jávě. Rozšířila se také do Malajsie, Bornea, Filipín, tropické Afriky a Střední Ameriky.

Teak má úzké, světle nažloutlé bělové dřevo a tmavě zlatohnědé jádrové dřevo, které na vzduchu tmavne do středně nebo tmavě hnědé barvy. Java Teak má na rozdíl od barmského teaku živější strukturu, větší pestrost barev a rozmanitější strukturu. Jávský teak má vysokou pevnost a odolnost, je stabilní v měnících se povětrnostních podmínkách a má pěkné barvy, které mají dekorativní vzhled.

PARAŽSKOVÉ PLÁŠTĚ EXOTICKÁ TERASA TEAK TIK TEAK DŘEVO 20x120x1500mm Barevná škála jiná barva
PODLAHOVÉ PLÁŠTĚ EXOTICKÁ TERASA TEAK TIK TEAKOVÉ DŘEVO 20x120x1500mm Kód výrobce 20X120 TEAK TERASA
Teakové terasové dřevo má vysoký obsah oleje, který brání dostatečné přilnavosti barvy. Dřevo je tedy nutné po montáži nebo před první povrchovou úpravou nechat na dešti cca 2 měsíce, aby došlo k přirozenému vyluhování a ztrátě olejů. Pokud se rozhodnete povrch palubky neošetřovat, vytvoří se šedá patina. K šednutí dochází vlivem slunečního záření a vody. Nejdůležitější složkou záření, která ovlivňuje zastínění dřeva, je UV záření. Částice dřeva toto záření pohlcují a při současném působení vody se na povrchu a hluboko ve dřevě vytvoří šedá patina. Tato šedá patina přirozeně chrání před UV zářením.

Hustota dřeva: 550-620 kg / m3

Uměle vysušené: 18-20%

DÉLKY NA VYŽÁDÁNÍ

Uvedená cena je za metr. hrubý

Délka skladem je 1500 mm, jiné délky jsou k dispozici na vyžádání

Délky 1-2,2 m, odstupňované po 10 cm

ZVEME VÁS TAKÉ KE SLEDOVÁNÍ NAŠEHO SPECIÁLNÍHO VIDEA, VE KTERÉM PŘEDSTAVUJEME PALUBOVÁ PRKNA
https://www.youtube.com/watch?v=YBoryg01mQI

Kontakt

Další podobné inzeráty: